OFFLINE

Koncert Obscura – zmiana miejsca koncertu!

Agencja „Heart Of Rock” informuje, że ze względu na duże zainteresowanie, koncert został przeniesiony do klubu muzycznego „Firlej” we Wrocławiu przy ulicy Grabiszyńskiej 56.

Szczegóły:

Termin: 5.11.2016 (sobota)

Start: 20.00

Zespoły: Obscura, Revocation, Beyond Creation & Rivers of Nihil

Ceny biletów: 59/69zł

Bilety są już do nabycia via Ticketpro, Eventim (Media Markt, Empik, Saturn), oraz HEART OF ROCK SHOP.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/107467149693830

 

Obscura jest grupą wykonującą muzykę z pogranicza technical death metalu i metalu progresywnego. Zespół powstał w 2002 roku w Monachium z inicjatywy gitarzysty Steffena Kummerera i perkusisty Jonasa Baumgartla. Bawarską grupę mieliśmy już okazję gościć w Polsce,  jako support Death To All. Pamiętamy fenomenalny gig Obscury przed koncertem Death To All, po którym ludzie chóralnie krzyczeli JESZCZE! Warto przypomnieć, że niemiecka formacja ma na koncie płyty "Retribution", "Cosmogenesis" i "Omnivium", a trasa 2016 jest jednocześnie promocją albumu "Akroasis" Będziemy więc mieć  możliwość usłyszenia najnowszego materiału, najlepszych kawałków, również z obecnie promowanego albumu. Horda Obscura nadciągnie ponownie tym razem jako główna gwiazda, by zmieść zgliszcza Wrocławia do końca w towarzystwie 3 równie okrutnych band’ów tj. Revocation ( technical death metal / Boston / USA ), Beyond Creation ( progressive/technical death metal / Montreal, Quebec / Kanada ) oraz z Rivers Of Nihil ( technical death metal /  Pennsylvania / USA ). Ta smakowita uczta fanów technicznej muzy będzie miała miejsce u nas tylko i tylko jeden, jedyny raz!

 

 Zespoły :

Obscura

https://www.realmofobscura.com/

https://www.facebook.com/RealmOfObscura/

Revocation

https://www.facebook.com/Revocation/

Beyond Creation

https://www.facebook.com/BeyondCreationOfficial/

Rivers of Nihil

https://www.facebook.com/riversofnihil/

1349 dołącza do Brutal Assault 2016

Do tegorocznego Brutal Assault dołączają blackowcy z norweskiego 1349 (Official) oraz półczłowiek-półsyntezator czyli synth/darkwave'owy PERTURBATOR z Francji. Znad Sekwany przyjadą również brutal deathmetalowcy z KRONOS. Skład zasila także włoski prog/deathowy Sadist oraz kolejna polska ekipa, noise/blackowy THAW. Dzisiejszy update zamykają dwa czeskie zespoły: weterani z thrashowego Debustrol original oraz nowy projekt frontmana Master's Hammer, MORTAL CABINET.
Przypominamy, że Brutal Assault odbędzie się w dniach 10-13.08.2016.
Początek koncertów:
Środa 10.08 godz. 15:00,
Czwartek-sobota godz. 10:30


Svartby zagra na Folk Metal Crusade 2016

Zespół Svartby to kolejna grupa która zagra podczas Alkonost SatanaKozel Black Velvet Band FOLK METAL CRUSADE 2016.
Svartby wystąpi we Wrocławiu 18.10.2016.
Skład koncertu:
Alkonost Official
SatanaKozel
Black Velvet Band
Svartby
Koncert na fb: https://www.facebook.com/events/854728674637919/
Bilety kolekcjonerskie w cenie 15 zł dostępne są klubie „Liverpool” oraz wysyłkowo via HEART OF ROCK SHOP:
http://heartofrockagency.8merch.com/bilety_folk_metal_crusa


Equilibrium na dwóch koncertach w Polsce!

Knock Out Productions przedstawia: dwa koncerty niemieckich mistrzów folk metalu. Equilibrium zagra 28 września 2016 w krakowskim Kwadracie i 29 września w warszawskiej Progresji. Towarzyszyć im na scenie będą świetnie znany polskiej publiczności Heidevolk z Holandii. Resztę składu poznamy później. Będzie epicko!

Czytaj więcej: Equilibrium na dwóch koncertach w Polsce!

Folk metalowy GRAI zagra we Wrocławiu!

Koncertowe lato GRAI - folk metal band from Russia.
Zespół wystąpi na jedynym koncercie w Polsce - 20.07.2016 we wrocławskim Klub Muzyczny Liverpool
Koncert na fb:
https://www.facebook.com/events/1745072839055256/
Bilety dostępne są via HEART OF ROCK SHOP:
http://heartofrockagency.8merch.com/koncert_grai_w_klubie_liverpool_20_07_2016-id8225

XIV Festiwal Mocnych Brzmień - Illusion, Hate, Materia, Vedonist...

Organizatorzy czternastej edycji Festiwalu Mocnych Brzmień ogłosili nazwy wykonawców, którzy zaprezentują się na zamku krzyżackim w Świeciu podczas drugiego dnia festiwalu. Będą to grupy Illusion, Hate, Materia, Vedonist, Calm Hatchery, Cinis oraz laureat przeglądu. Wydarzenie odbędzie się 2 lipca 2016 roku.

Illusion nadal promuje swoje ostatnie dokonanie - album "Opowieści". Wydawnictwo ujrzało światło dzienne 15 marca 2014 roku. Pomijając dwa premierowe utwory z kompilacji "The Best Of Illusion", jest to pierwszy pełnometrażowy album studyjny zespołu z nowym materiałem od czasu płyty "Illusion 6" z 1998 roku. Prace nad "Opowieściami" trwały sześć miesięcy. Materiał zarejestrowany został w wiślańskim "Studio DR" pod okiem Adama Toczko, który współpracował z Illusion przy okazji albumu "Illusion 6".

Dyskografię Hate zamyka "Crvsade:Zero", dziewiąty longplay studyjny w historii zespołu. Premiera płyty odbyła się 25 stycznia 2015 roku za sprawą Napalm Records. Na "Crvsade:Zero" znalazło się dwanaście premierowych utworów zarejestrowanych w białostockim "Hertz Studio" pod okiem braci Wiesławskich.

Czytaj więcej: XIV Festiwal Mocnych Brzmień - Illusion, Hate, Materia, Vedonist...

Znamy pierwszy support na koncertach Necronomicon w Polsce!

Agencja "Heart Of Rock" przedstawia pierwszy support band który zagra podczas koncertów Necronomicon w Polsce.
 Zespołem towarzyszącym Necronomicon będzie włoski, progresywno black metalowy Hortus Animae.
HORTUS ANIMAE (z łac. ogród dusz) - grupa założona w 1997, której celem od początku było przekraczanie granic w metalu jak i innych gatunkach. Na przestrzeni lat prasa próbowała określić ich muzykę tworząc takie terminy jak progresywny black metal, prog-goth-black, avant-garde extreme metal etc. by ostatecznie poprzestać na “Hortus meetal”.
Zespół miał zaszczyt dzielić scenę z takimi sławami jak Napalm Death, Konkhra, Lacuna Coil, Ancient, Mortuary Drape i Necrodeath oraz wpółpracować z wieloma muzykami jak chociażby Moonbeam z Iblis, Ecnerual z Profezia, Mourning Mist czy Liv Kristine z Theatre of Tragedy / Leaves’ Eyes.
Zespół był aktywny od 1997, nagrał jedno demo, trzy albumy po czym rozwiązał się w 2006 roku, aby reaktywować się w 2014. Pomimo wielu lat nieaktywności nazwa wciąż pozostawała w sercach fanów co spowodowało sukces wydanej wtedy kompilacji i zachęciło zespół do powrotu na scenę.
W 2016 zespół po raz kolejny współpracował z Liv Kristine przy nowym wydawnictwie “There’s No Sanctuary”.
 W najblizszym czasie ogłoszone zostaną kolejna dwa supporty.
Szczegóły koncertów:
"Total Metal Over Europe Tour pt.2"
Necronomicon
Hortus Animae
29.09.2016 Łódź "Stereo Krogs"
https://www.facebook.com/events/1016127665120154/
30.09.2016 Wrocław "Liverpool"
https://www.facebook.com/events/885186514928260/
Bilety: 30/40 zł
http://heartofrockagency.8merch.com/bilety

GRAVE zamiast Nile na Brutal Assault 2016!

Nowy update tegorocznego Brutal Assault otwierają blackmetalowe ABBATH, czyli nowy projekt byłego frontmana IMMORTAL oraz niemiecki DARKENED NOCTURN SLAUGHTERCULT pod wodzą charyzmatycznej Onielar. Kolejnym nabytkiem są pagan metalowi weterani z MOONSORROW. Dla wielbicieli thrash metalu także pojawiły się dwie nowe nazwy, DUST BOWL z Niemiec oraz LOST SOCIETY z Finlandii. Obecny jest też kolejny polski akcent - na BA po raz pierwszy wystąpi deathowy EMBRIONAL. Osoby preferujące mniej intensywną muzykę ucieszy występ death/doomowego OCTOBER TIDE oraz crustowego WOLFBRIGADE. Dla metalcorowców zagra JACK THE RIPPER, a chwilę oddechu będzie można złapać na występie rewelacji ostatnich lat - amerykańskiego kompozytora KING DUDE. Na koniec gorsza wiadomość: z występu zrezygnowali amerykanie z NILE, ale żeby zrekompensować fanom tą stratę, organizatorzy przygotowali zastępstwo w postaci mistrzów szwedzkiej szkoly z GRAVE oraz reaktywowaną legendę z Brazylii, REBAELLIUN! Brutal Assault odbędzie się 10-13.08.2016.

August Burns Red na koncertach w Katowicach i Warszawie!

Po rewelacyjnych koncertach w październiku ubiegłego roku, chrześcijańscy metalcorowcy z Lancaster powracają do Polski! August Burns Red pojawią się 27.06.2016 w katowickim Mega Clubie, a 28.06 w warszawskiej Proximie. Wraz z nimi wystąpi kanadyjska rewelacja sceny post-hardcore, jeden z najjaśniejszych punktów wytwórni Rise Records - Silverstein oraz amerykanie z Beartooth, którzy przebojem wdarli się na światowe sceny debiutanckim albumem „Disgusting”, a w naszym kraju pojawią się po raz pierwszy!
AUGUST BURNS RED
+ SILVERSTEIN
+ BEARTOOTH
27.06, g.19:30
Mega Club/Katowice
Bilety:
79 - Ticketpro, Eventim, Biletomat.pl, eBilet
89 - w dniu koncertu
AUGUST BURNS RED (USA) - metalcore
Na scenie nieprzerwanie od 2003 roku. Mimo upływu lat, ekipa z Lancaster wciąż zapełnia największe kluby zarówno w rodzinnych stronach, jak i na Starym Kontynencie czy też w Australii. Znani z niezwykle energicznych koncertów, nie kryją się z tym, że grają chrześcijański metalcore. Patrząc na historię dokonań kwintetu na liście „Billboardu” widać wyraźnie, że to połączenie znajduje w USA coraz więcej zwolenników. Aczkolwiek trzeba oddać zespołowi, że nie stara się ewangelizować fanów, mówić im, w co powinni, a w co nie powinni wierzyć. Nie epatują swoją wiarą i za to dla nich wielki szacunek. Wielu krytyków muzycznych na świecie sonduje od paru lat, że klasyczny metalcore wymiera, ale August Burns Red nie przejmują się tym i robią dalej swoje, wydając kolejne albumy cieszące się ogromnym zainteresowaniem fanów. Ich przedostatnia płyta, „Rescue & Restore” z 2013 roku, dotarła do pierwszej dziesiątki listy „Billboard”! Ostatnia pozycja z ich dyskografii to już siódma, studyjna płyta „Found In Far Away Places” z czerwca 2015 roku, której magazyn „Alternative Press” przyznał 9 na 10 punktów. Był to pierwszy materiał wydany przez zespół wespół z wytwórnią Fearless Records, a rok 2015 zakończyli nominacją do nagrody Grammy w kategorii „Best Metal Performance”.
SILVERSTEIN (Kanada) - post-hardcore
Ten kanadyjski zespół, pochodzący z Ontario, działa na scenie już od 2000 roku. Ich nazwa została zaczerpnięta od nazwiska Shela Silversteina, znanego pisarza opowiadań dla dzieci, którego twórczość jest doskonale znana członkom kapeli. Kanadyjczycy przez długi czas związani z wytwórnią Victory Records wydali pod ich nazwą 4 albumy studyjne. Kolejne longplaye to już sprawka Hopeless Records, aż wreszcie od roku 2015 początek współpracy z Rise Records. To właśnie ta wytwórnia wypuściła ich ostatni, już ósmy krążek „I Am Alive in Everything I Touch”. Płyta wydana w maju została świetnie przyjęta przez fanów, a Alternative Press określił ją jako „jedna z najlepiej wykonanych prac w historii tego zespołu”. Swoją ciężką pracą zasłużyli sobie na dotarcie na 33 miejsce kultowej listy „Billboard”! Muzyka Silverstein to połączenie screamu i melodyjnego punk rockowego grania, a kluczem do sukcesu zespołu są wyważone proporcje i spójność z dotychczasową twórczością formacji. To właśnie dzięki temu zaskarbili sobie serca fanów przez te 16 lat działalności.
BEARTOOTH (USA) - melodyjny metalcore
Pierwsze utwory Beartooth zaczęły powstawać jeszcze kiedy Caleb Shomo był członkiem Attack! Attack!, jednak wszystko było owiane tajemnicą. W 2012 roku wrzucili pierwsze kawałki do sieci, aby przedstawić się szerszemu gronu słuchaczy tych klimatów muzycznych. Początkowo byli oceniani przez pryzmat Attack! Attack!, jednak błyskawicznie zaskarbili sobie serca fanów, całkowicie inną twórczością. Szybko w swoje szeregi wciągnęła ich wytwórnia Red Bull Records, która wypuściła w 2013 roku ich debiutanckie EP „Sick”, całkowicie za darmo w sieci. Rok później, zespół ruszył w trasę Vans Warped Tour. W 2014 roku muzycy wydali swój debiutancki album długogrający „Disgusting”, który został okrzyknięty nadejściem nowej fali melodyjnego metalcoru/post-hardcore’u. Znakomite, chwytliwe kompozycje, bujające riffy i przede wszystkim, ogromnie ważna, warstwa liryczna. Shomo porusza na płycie, ważny w dzisiejszych czasach, temat przemocy w domu, w rodzinie i mimo 21 lat na karku, zaskakuje wszystkich swoją dojrzałością. Będzie to ich pierwsza wizyta w Polsce, więc muzycy na pewno liczą na gorące powitanie!

Emmure, Northlane, Despised Icon, Chelsea Grin, Hundreth, Hellions - koncert w Krakowie!

Radio Heavy Metal Attack zaprasza na koncert w ramach trasy Never Say Die! 26.04.2016 w krakowskiej Rotundzie wystąpi Emmure, któremu towarzyszyć będą: Northlane, Despised Icon, Chelsea Grin, Hundreth, Hellions. Zapowiada się numer pełen deathcore’owej jazdy, metalcore’owych melodii i hardcore’owego klimatu. Organizatorem koncertu jest Knock Out Productions.
Szczegóły:
Zespoły:
EMMURE (USA) deathcore
Northlane (Australia) metalcore, hardcore
Despised Icon (Kanada) deathcore
Chelsea Grin (USA) deathcore
Hundreth (USA) melodyjny metalcore
Hellions (Australia) hardcore punk
Termin: 26 (wtorek) kwietnia 2016
Miejsce: Kraków, Centrum Kultury "Rotunda", ul. Oleandry 1
Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu
Bilety: www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie) oraz via:
TicketPro
E-Bilet
Eventim
Muno.pl / Biletomat
Koncert na fb: https://www.facebook.com/events/1680326708851293/

EMMURE (USA) deathcore, metalcore, groove metal:
Wielbiciele deathcore’u powitają tę wiadomość z radością – ponownie do Polski zawita amerykańska załoga Emmure, którą niezmiennie dowodzi kontrowersyjny wokalista Frankie Palmeri. Zabawa polega na tym, że w 2015 roku pożegnali się z nim wszyscy dotychczasowi koledzy i póki co nie wiadomo, kto będzie wokaliście towarzyszył na scenie.
Frank jak to Frank, nie załamał się decyzją kolegów, z którymi nagrał wydany w 2014 roku krążek „Eternal Enemies”. Już ma nowy skład, aczkolwiek tożsamości nowych członków Emmure do tej pory nie ujawnił, i pracuje nad nowymi piosenkami! Jednego można być pewnym – Palmeri na żadne kompromisy nie pójdzie, znów będzie wkładał kij w mrowisko, szokował. A na żywo da takiego czadu, że będziecie błagać, aby wrócił do nas jak najszybciej.
Sprawdź, jeśli lubisz: Suicide Silence, Chelsea Grin, Whitechapel, Carnifex…
http://emmuremerch.com/
https://www.facebook.com/emmure

Więcej o zespołach:

Czytaj więcej: Emmure, Northlane, Despised Icon, Chelsea Grin, Hundreth, Hellions - koncert w Krakowie!

Ancestor Fest III - 11.06.2016 w Krakowie

Radio Heavy Matal Attack zaprasza na trzecią już edycję krakowskiego festiwalu muzyki folk metalowej - ANCESTOR FEST!!!
Tym razem gwiazdą wieczoru będzie dawno już nie widziana w Krakowie grupa RADOGOST! Towarzyszyć jej będą Netherfell, Othalan, Kryvoda, Aether oraz Livermorium.
Szczegóły:
Termin - 11.06.2016
Miejsce - Klub Muzyczny "Zaścianek", ul. Rostalińskiego 4, Kraków
Start - 17.30
Bilety - 20/25 zł
Koncert na fb: https://www.facebook.com/events/216179255422840/
Informacje o zespołach:
Radogost
Polska folk metalowa formacja Radogost powstała w 2006 roku na Śląsku Cieszyńskim z inicjatywy gitarzysty Łukasza Muschiola oraz perkusisty Łukasza Goszyka i jeszcze w tym samym roku wydała debiutancki album „Dwa hektary żywego lasu”.
W latach 2006-2008 zespół przeżywał czas wzmożonej aktywności koncertowej. Grupa występowała między innymi z takimi zespołami, jak: Alkonost czy rosyjska Arkona. Wiele koncertów grupa zagrała za granicą, głównie w Czechach i na Słowacji. W 2008 roku został nagrany także drugi album pod tytułem „W cieniu wielkiego dębu”.
Z końcem 2010 roku Mussi postanowił zrezygnować z funkcji wokalisty i skupić się na gitarze. Z kolei funkcję wokalisty powierzono Velesarowi (Marcin Wieczorek), który zajął się także warstwą tekstową nowych utworów Radogosta. W ten sposób, w 2012 roku kapela wydała nowy album „Dark Side of the Forest”, promowany przez teledysk do utworu „Watra”.
W 2014 roku, zespół wraca „do korzeni”, chęć, starej sprawdzonej formuły, inicjuje powrót Mussiego na wokal. Radogost w starym składzie, rozpoczyna nagrania nowej płyty. 8 sierpnia 2015 r., podczas III Nocy Folk Metalowej, Radogost wydaje czwarty album – „Dziedzictwo Gór”, jak sami mówią „do tej pory najlepsze co stworzyliśmy”.Netherfell
Krakowski Netherfell to folk metalowy zespół łączący w swojej muzyce elementy muzyki folkowej (głównie słowiańskiej i celtyckiej) z nowoczesnymi odmianami ciężkiego metalowego grania.
Początki istnienia grupy sięgają 2008 roku jednak dopiero rok 2013 przynosi stabilizację składu czego efektem jest wydanie EP "Okryte Zapomnieniem" i liczne koncerty w tym u boku gwiazd sceny folkmetalowej ( m.in Arkona, Alestorm). Do utworu "Mokosz" zrealizowany także został teledysk. W kwietniu 2015 roku zespół wydał własnym nakładem swój pierwszy album długogrający "Między Wschodem a Zachodem" po czym podpisał kontrakt z niemiecką wytwórnią NOIZGATE Records by jej nakładem wydać już oficjalną reedycję płyty pod angielskim tytułem "Between East And West". W 2015 roku zespół intensywnie koncertował grając m.in. dwie długie trasy koncertowe zahaczając o Czechy, Austrię, Słowację i Niemcy, supportował również grupę Ensiferum podczas koncertu w Warszawie.
Aktualnie grupa pracuje nad kolejnym albumem długogrającym.Othalan
Początki folkmetalowego zespołu Othalan sięgają 2013 r. Jesienią 2012 r. zrodziła się idea założenia zespołu, jednak skład udało się skompletować pół roku później. Othalan to grupa siedmiu osób ze Śląska. Grają zarówno elektrycznie, jak i akustycznie. Na unikatowy charakter ich muzyki składają się m.in. whistle, lira korbowa czy obój.
W drugiej połowie 2013 r. ukazało się (w wersji elektronicznej) debiutanckie demo pt. „Przedświt”. Othalan supportował m.in. Silent Stream of Godless Elegy, Percivala czy GRAI. W marcu bieżącego roku grupa zaprezentowała singiel Czarnobóg oraz rozpoczęła prace w studiu nad debiutem długogrającym.


Kryvóda
Zespół założony został w Przemyślu w 2011 jako Leverkiros. Pierwszym założeniem było stworzenie death metalowego składu
wykorzystującego wiele folklorystycznych wpływów lub bezpośrednio czerpiącego z rodzimego folku z charakterystycznym dla black metalu surowym klimatem. W takim stylu gramy do dziś, od końca 2013 już jako Kryvoda. W tym też okresie wydaliśmy nasze pierwsze i jak na
razie jedyne demo Kruki na którym znalazły się cztery utwory.
Rolę prowadzącą pełni w zespole sopiłka, a towarzyszy jej klasyczny metalowy skład. W większości wykonujemy własne kompozycje, chociaż w repertuarze mamy także aranżacje pieśni ludowych.


Aether
Nowo powstały zespół z Łodzi grający melodeath/folk. Swoją muzyką chwalą Odyna i starają się przerwać wszechobecną dominację thrashu w rodzimym mieście. Inspirują się takimi kapelami jak Ensiferum czy Wintersun.
muzyka:
soundcloud.com/aether_band/sets/aether

Livermorium
Młoda kapela utworzona w Kędzierzynie-Koźlu. Łączy delikatne motywy muzyki ludowej i dawnej z mocnym metalowym brzmieniem, tworząc niepowtarzalny klimat. Inspiracje czerpią z polskiej poezji, słowiańskiej mitologii i wierzeń.

Dodatkowe informacje