OFFLINE

Equilibrium na dwóch koncertach w Polsce!

Knock Out Productions przedstawia: dwa koncerty niemieckich mistrzów folk metalu. Equilibrium zagra 28 września 2016 w krakowskim Kwadracie i 29 września w warszawskiej Progresji. Towarzyszyć im na scenie będą świetnie znany polskiej publiczności Heidevolk z Holandii. Resztę składu poznamy później. Będzie epicko!

EQUILIBRIUM (Niemcy) epicki folk metal:
Bawaria to nie tylko Oktoberfest i Bayern Monachium. To również jedna z najbardziej cenionych załóg folkmetalowych. Equilibrium istnieje już ponad 15 lat i zjeździł z koncertami niemal cały świat, goszcząc również w naszym kraju. Wodzem kapeli jest niezmiennie od 2001 roku gitarzysta, klawiszowiec i główny kompozytor René Berthiaume, którego nie powstrzymały nawet poważne zmiany kadrowe, do jakich doszło w zespole w minionych latach. Wciąż tworzy potężne, epickie, skoczne kompozycje, w których tekstach opowiada historie oparte często na starogermańskich mitach i legendach. Historie owe śpiewane są przez wokalistę Roberta Dahna w języku Goethego. Można przy tej muzie niesamowicie się wyszaleć, bo energii jest w niej nieprawdopodobna dawka.

HEIDEVOLK (Holandia) folk metal:
Holandia prędzej fanom metalu kojarzy się z death metalem niż z folkową odmianą ciężkiego grania, ale i taką muzykę w krainie tulipanów i heinekena tworzyć umieją. A na pewno umie to robić załoga zwąca się Heidenvolk, goszcząca u nas ledwie parę miesięcy temu. Muzyka zespołu to dużo melodyjnych gitar oraz wokalnych harmonii. Śpiewają w ojczystym języku, podkreślając stanowczo, że stronią od polityki i nie należy w ich tekstach doszukiwać się jakichkolwiek z nią skojarzeń. Heidenvolk wciąż promować będzie wydany u progu wiosny 2015 roku krążek "Velua". Na jego bonusowej wersji znalazły się znakomite covery, między innymi "Immigrant Song" Led Zeppelin i "Rebel Yell" Billy'ego Idola, zrobione z folkowym sznytem. Koniecznie sprawdźcie!

Szczegóły koncertu:
EQUILIBRIUM (Niemcy) epicki folk metal
+
Heidevolk (Holandia) folk metal

Kiedy: 28 września (środa) 2016
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety: 80 zł – przedsprzedaż; 90 zł – w dniu koncertu

Kiedy: 29 września (czwartek) 2016
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 80 zł – przedsprzedaż; 90 zł – w dniu koncertu

Dodatkowe informacje